دسته بندی نشده

یک ترفند ساده برای ترسیم جایگاه شغلی مطلوبدر شغل خود در چه جایگاهی هستید؟ و در چه جایگاهی می‌خواهید باشید؟شاید خیلی واضح نباشد که دقیقاً چطور در مورد رشد حرفه‌ای خودمان فکر کنیم.

اما یک چیزی برای امتحان کردن وجود دارد که به شما کمک خواهد کرد؛ آن هم نوشتن جمله ای با دو کلمه “از / به” است که بیان می کند امروز کجا هستید و می خواهید به کجا بروید.  به عنوان مثال بگویید:” من می خواهم از کارشناسی که دانش تخصصی و فنی دارد و راهنمایی‌های دیگران را دنبال می کند، به یک راهبر که استراتژی تبیین می کند و نتایج را از طریق یک تیم کوچک ارائه می دهد، پیشرفت کنم.”

برای نوشتن جمله هایی با کلمات « از / به» از مدیران و همکاران معتمد خود بخواهید دیدگاه صادقانه خود را در مورد نقش فعلی و شغل هدفتان در آینده ، ابراز کنند.

به آنها بگویید که در بیان خود بسیار بیرحم باشند، زیرا شفافیت آنها به شما کمک می کند تا بفهمید که چگونه باید رشد کنید.

در جواب آنها تأمل کنید و آن را در جمله متشکل از « از/ به» در بیانیه خود بگنجانید و سپس برای آنها بخوانید.

بعضی اوقات مردم فکر می کنند در نقطه مطلوب قرار دارند و یا مقصدی غیر واقعی را انتخاب کرده اند. مشاوران شغلی، واحد منابع انسانی و کوچ های شغلی و کسب و کار می توانند واقعیت را برای شما روشن کنند.

 

برگرفته  از “یک راه ساده برای ترسیم جاه طلبی های شغلی” ، توسط مارک افرون- نشریه هاروارد 2019.

 


در راستای مأموریتمان در آکادمی فاران، طی برگزاری دوره های آموزشی در جهت توسعه و ارتقاء زتدگی فردی و شغلی همراه شما هستیم.

بر اساس مدل MBTI می‌توانیم به شما بگوییم که چه شغلی مناسب شماست.
          با ما در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *